Сенаторите прекъснаха поредица от 3 загуби с победа с 5-2 над Devils
AP News | 2024-03-24 | 04:01:33

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Томас Шабот и Матийо Джоузеф отбелязаха гол и направиха асистенция, за да помогнат на Отава Сенаторс да се забъркат в три мача с победа с 5-2 над Ню Джърси Девълс в събота вечер.

Ангъс Крукшанк, Ридли Грейг и Дрейк Батерсън също отбелязаха голове, а Брейди Ткачук направи две асистенции за Сенаторите. Йонас Корписало спря 18 удара за 16-ата си победа.

Йеспер Брат и Томас Носек вкараха за дяволите, които прекъснаха поредицата си от две победи и останаха извън картината за плейофите с уайлд кард в Източната конференция . Ню Джърси отбеляза 17 гола в предишните си пет мача.

Джейк Алън направи 20 спасявания за Дяволите и падна до 3-2, откакто дойде в Ню Джърси в сделка с Монреал.

Сенаторите изоставаха с 2-1 през втория период преди да получи три поредни гола от Крукшанк, Грейг и Чабот.

Крукшанк изведе Отава с 3-2, след като Грейг изравни две минути по-рано при 4:10 от периода. Трите гола на Сенаторите във втория дойдоха само със седем удара към вратата.

Отборите комбинираха четири гола в първите 6:02 часа на втория период.

Носек и Брат вкараха гол в разлика от 36 секунди, за да повишат Ню Джърси с 2-1 малко по-малко от минута след началото на периода, но Дяволите не успяха да запазят преднината.

С Отава човек по-малко, Джоузеф даде преднина на Сенаторите с 1-0 в 4:56 на първия период, когато пое грешно подаване от Ерик Хаула от Ню Джърси и стреля с ръка от десния кръг. Това беше петият гол на Сенаторите от играчи този сезон и беше 50-ият път в 71 мача, в който Дяволите допуснаха първи гол.

Сенаторите: домакин на Едмънтън Ойлърс на Неделя.

Devils: Започнете пътуване с три мача срещу New York Islanders в неделя.